Застигла память: скульптор присвятила композицію загиблим в Кемерові дітям.

1
Рівно тиждень тому в ТЦ “Зимова вишня” в Кемерово стався страшний пожежа, зачепила душу кожного. Скульптор Анастасія Гайдар вирішила увічнити пам’ять дітей, які не зуміли врятуватися з пекла.

Вся попередня тиждень пройшов для нашої країни під знаком скорботи. 25 березня при пожежі в ТЦ “Зимова вишня” в Кемерові загинули 64 людини, більшість з яких – діти, які не зуміли вибратися з охопленого полум’ям кінотеатру. Хтось будував версії того, що сталося, хтось мовчав, не знаходячи потрібних слів, хтось проклинав недбалість і хаос, що панують у торгових і чиновницьких колах – ми всі переживали цю загальну біду як могли.

Застывшая память: скульптор посвятила композицию погибшим в Кемерове детям

Скульптор Анастасія Гайдар-Моногарова, що живе у Вільнюсі, вирішила висловити свої емоції і пекучий біль через творчість. У Фейсбуці розмістила фото роботи “Вічна пам’ять”, присвяченої загиблим кемеровським дітям. Хлопчик і дівчинка стоять обійнявшись в бессильном жаху – вони розуміють, виходу вже немає. І надії на порятунок теж немає.

“Страшна трагедія. Не змогла залишитися байдужою”, – написала майстер.

Скульптурна композиція викликала відгук серед передплатників Анастасії:

“У цьому вся біль…”

“Виражені емоції в роботі, дуже зворушливо”

Застывшая память: скульптор посвятила композицию погибшим в Кемерове детям

Трагедія також відгукнулася в серцях Дмитра Малікова і Максима Фадєєва – приголомшені тим, що трапилося, вони написали музику, присвячені всім, хто загинув 25 березня.

Вранці 1 квітня стало відомо, що губернатор Кемеровської області 73-річний Аман Тулєєв подав у відставку за власним бажанням. Він виступив з відеозверненням, в якому сказав, що не може працювати з таким тягарем після трагедії у «Зимовій вишні». Глава регіону подякував жителів Кузбасу за підтримку.