Які бувають стандарти розмірів постільної білизни

3

Постільна білизна, яке пропонують сучасні виробники, має величезну кількість різновидів. І у всьому цьому різноманітті простим обивателям дуже важко розібратися, навіть коли мова йде про стандартних розмірах і формах.


Постільна білизна, яке пропонують сучасні виробники, має величезну кількість різновидів. І у всьому цьому різноманітті простим обивателям дуже важко розібратися, навіть коли мова йде про стандартних розмірах і формах. А якщо врахувати, що багато видів текстильної продукції, в тому числі текстиль для дому оптом від Текстильна Хата, можуть мати декілька десятків товарних позицій, то тоді взагалі важко зрозуміти, які комплекти білизни для чого призначені.
Якщо говорити конкретно про розміри, то серед тієї продукції, яка реалізується на російському ринку, виділяють декілька стандартів. Є звичний вітчизняний стандарт, коли білизна полуторна має розміри 140-160 сантиметрів у ширину (тобто півтора метра, тому і «полуторка»). Двоспальне білизна в таких випадках має розміри 170-190 см в ширину. Довжина простирадла і підковдри найчастіше становить 200-215 див. Розміри наволочок в комплектах постільної білизни «українськго стандарту найчастіше мають розміри 70х70 см, іноді – 60х60 см.
Є ще на нашому ринку постільна білизна так званого «євростандарту». Тут двоспальні комплекти зазвичай мають розміри простынии і підковдри більше 2 метрів. Тобто розмір підодіяльника може бути 2х2,2 м, а розмір простирадла – 2,2х2,4 м. Є в цій категорії так звані «сімейні комплекти, яких ще називають словом «Дует». Такі комплекти крім великої простирадла і наволочок включають в себе 2 полуторних підковдри, і призначаються вони для тих сімейних пар, які вважають за краще спати на одному ліжку, але ховатися кожен своєю ковдрою. Наволочки у комплектах євростандарту зазвичай мають прямокутну форму розміром 50х70 див