Як прийнято прикрашати стіл на Великдень у інших народів

15

Прикрасити стіл до Великодня – це один з найприємніших етапів підготовки до цього світлого свята. Усі істинно віруючі люди надають цьому дуже велике значення. Для великоднього столу в Росії головним є не декор сам по собі, а велика кількість їжі. Але вироби до Великодня теж повинні бути обов’язково.


Прикрасити стіл до Великодня – це один з найприємніших етапів підготовки до цього світлого свята. Усі істинно віруючі люди надають цьому дуже велике значення. Для великоднього столу в Росії головним є не декор сам по собі, а велика кількість їжі. Але вироби до Великодня теж повинні бути обов’язково. Їх можна знайти, наприклад, на сайті «dolio.ru».
Відомо, що свято Пасхи є не тільки у православних. Він є і в інших напрямах християнської релігії – у католиків, протестантів. І у кожної конфесії, у кожного народу є свої традиції та звичаї святкування.
У росіян прийнято фарбувати яйця в різні яскраві кольори. Тому будь-яка тара, будь то тарілка або кошик, доверху наповнена різнокольоровими яйцями і стоїть посеред столу, є дуже гарним елементом свята. Якщо додати сюди ще традиційний для цього свята паска, ще кілька солодких закусок, то відразу стане зрозуміло, чому стіл не треба спеціально декорувати.
У представників англіканської церкви прийнято до Великодня прикрашати стіл в ніжних пастельних тонах. Тут на стіл виставляють не тільки яскраво пофарбовані яйця. Дуже важливим вважається прикрасити стіл і кімнату різними виробами ручної роботи. Також у багатьох західних країнах прийнято прикрашати на Великдень декоративне дерево, яке можна виготовити з підручних матеріалів. Дерево ставиться в центр столу, на нього, як на ялинку, вішають різні іграшки – фігурки звірят, пташок, квіточки. При цьому вважається правильним оформити дерево такими фігурками, які мають однакову кольорову палітру. Такі ж фігурки необхідно класти і в тарілки. Великоднє дерево у країнах Європи вважається таким же обов’язковим атрибутом свята, як і ялинка на Різдво.