Вибираємо теплицю

3

Ось і настала весна і ті, хто хоче отримати ранні овочі зі свого присадибного, вже готуються висаджувати розсаду у теплицю.


Ось і настала весна і ті, хто хоче отримати ранні овочі зі свого присадибного, вже готуються висаджувати розсаду у теплицю.
Природно постає питання, яку теплицю придбати, тому що до вибору теплиці треба підходити з особливою відповідальністю, адже саме від цього буде залежати термін експлуатації цієї досить недешевого конструкції.
Каркаси
В наш час асортимент каркасів для теплиць просто величезний, причому від самих простеньких і дешевих каркасів до цілком серйозних конструкцій виконаних на замовлення.
Найпопулярнішими видами каркасів теплиць є двосхилий форма даху теплиці і аркова, хоча зустрічаються купольні і пірамідальні, а також односхилі форми.
Матеріал, з якого виготовляється каркас теплиці: дерево, метал і пластик.
Покриття
Раніше самим широко відомим покриттям для теплиць вважалася плівка, тому що вона проста в монтажі, для того, щоб її використовувати не потрібні спеціальні знання, навички та додаткова інструкція, до того ж вона є найдешевшим матеріалом для теплиць. Однак у неї є один мінус – це короткий термін її служби, який зазвичай триває не більше одного сезону. Зараз набирають популярність сучасні теплиці з полікарбонату.
У тому випадку, якщо ви вирішили вибрати собі теплиці під стільниковий полікарбонат, то потрібно знати кілька основних правил:
1. Якщо конструкція плоска, скатна, то частота обрешітки повинна становити:
– співвідношення товщини полікарбонату – 4 мм – 500 на 500 мм;
– співвідношення товщини полікарбонату – 6 мм – 750 750 мм.
2. Арочна конструкція повинна мати частоту обрешітки:
– співвідношення товщини полікарбонату 4 мм. – 700 на 700 мм.;
– співвідношення товщини полікарбонату 6 мм – на 1100 1100 мм.
3. Каркас для покриття з полікарбонату обов’язково повинен бути плоским і рівним, тому що покриття має щільно прилягати до несучої конструкції. Фіксуються листи полікарбонату за допомогою профілю і виключно на несучій балці.
Неприпустимо фіксувати полікарбонат на круглі труби ПВХ, це ж стосується і каркасів з деталями виступаючими назовні. Тому що виступаючі деталі можуть продавлюватися, тим самим зіпсувавши матеріал, що відповідно приведе до руйнування самого полікарбонату.
На підставі цього можна зробити висновок, що якщо ви плануєте теплицю, яка не доставить вам додаткових турбот по її переробці або ремонту, а також щоб потім не шкодувати про марно витрачені гроші, краще відразу вибрати хороший каркас і якісне покриття теплиці, тоді теплиця прослужить багато років і принесе хороший урожай.