Старі міфи про зубах і жіночих справах

3

У минулі століття було людям властиво придумувати всякі міфи, забобони та інші помилки. Багато з них існують донині.


У минулі століття було людям властиво придумувати всякі міфи, забобони та інші помилки. Багато з них існують донині.

Скільки зубів, стільки й дітей?

Інтимне життя подружжя раніше не супроводжувалася контрацепцією. Люди вважали за краще народжувати за принципом «скільки Бог пошле». Але все одно кожен практичний передбачливий чоловік дуже хотів знати, скільки саме Бог пошле, т. к. прогодувати велику кількість дітей для небагатих людей було проблемою. Існувало таке повір’я: скільки зубів зросла у новонародженого до першого року життя, стільки й буде всього дітей у сім’ї. Сьогодні в цю прикмету вже ніхто не вірить, але багато хто все-таки вважають кількість зубів у дитини. Правда, тепер вважають тільки на верхній щелепі.

Сучасні технології дозволяють виправляти такі дефекти на зубах, які раніше здавалися зовсім невиправними. Виправлення прикусу у дітей, встановлення ортодонтичних пластинок і пластинок Хінця – ці і багато інші технології використовуються в дитячих стоматологічних клініках. Ортодонтичні пластинки м. «Мінська» пропонує клініка «Свята Варвара».

Стать дитини по зубах матері

Очікування дитини у всі часи супроводжувалося хвилюючими муками: хто народиться – хлопчик чи дівчинка? Раніше це мало дуже велике значення, т. к. існували дуже великі відмінності і в справі виховання дітей, і у виборі професії і т. д. Тому люди прагнули виявити хоч якісь закономірні ознаки, за якими можна було б визначити стать майбутньої дитини. Однією з міцно сформованих прийме вважається стан зубів жінки під час вагітності: якщо вони починають кришитися, то, швидше за все, народиться хлопчик. Ця прикмета жива до цих пір. Навіть у наш час, коли багато міфи були спростовані об’єктивними науковими доказами, багато жінок щиро вірять, що по зубах матері можна визначити стать дитини.

Лікування під час місячних

Ще одне негласне правило, яке існувало століттями, і не втратив остаточно своєї актуальності в наш час, свідчить: під час місячних жінки ні в якому разі не можна відвідувати будь-яких лікарів, в тому числі зубних. Досі багато дами цього правила дотримуються, і не поспішають в поліклініку, навіть якщо дуже треба, в «ці дні». Фахівці на це кажуть, що тут більшою мірою має місце звичайне марновірство і старі забобони. Тільки почасти такому правилу можна дати об’єктивне, адекватне і науково обґрунтоване пояснення: під час місячних не варто займатися якими-небудь лікувальними процедурами тільки в тому випадку, якщо жінка в цілому не дуже добре себе почуває. А якщо її загальний стан нормальний, то можна й зуби лікувати, та інші медичні процедури проводити.
Джерело: http://freya.kiev.ua/