Що таке «зелений туризм»

3

В останні роки в загальній індустрії туризму стали активно розвиватися багато нові напрямки. У їх числі і так званий «зелений туризм», який ще називають «сільський туризм».


В останні роки в загальній індустрії туризму стали активно розвиватися багато нові напрямки. У їх числі і так званий «зелений туризм», який ще називають «сільський туризм».
Під таким визначенням розуміють способи проведення дозвілля в сільській місцевості, у мальовничих і мало займаних людиною природних ландшафтах. Нерідко сільський туризм включає в себе відвідування сільських населених пунктів – сіл, хуторів, ферм, тимчасових поселень на пасіках, пасовищах і т. д. Такого роду тури можуть включати в себе проживання в сільських будиночках, і навіть виконання якихось господарських робіт. Для цього люди їдуть, наприклад, в Карпати з Києва.
Примітно, що практикується і така форма сільського туризму, коли громадяни однієї країни платять гроші за те, щоб приїхати в село іншої країни, щоб там попрацювати на фермі або сільськогосподарських угіддях. Тобто люди добровільно погоджуються виконувати якісь складні роботи, і навіть самі платять за це гроші… Роблять вони це просто заради розваги, для інтересу. Такий вид туризму поширений, наприклад, на Далекому Сході Росії, куди в сільську місцевість приїжджають добровільні помічники з числа заможних японців.
Зелений туризм може полягати в піших чи кінних прогулянках і навіть подорожах. Деякі дослідники пов’язують термін «зелений туризм» як явище політичного і екологічного характеру, коли здійснюються не тільки тури куди-небудь, але і проводиться робота екологічного і природоохоронного характеру.
Ще зелений туризм хто ототожнює з «агро-туризмом». Але більшість фахівців вважають, що між цих двох понять не можна ставити знак рівності, т. к. «зелений туризм» – це широке універсальне поняття, яке може мати на увазі під собою і агро-туризм, але не тільки його.