Ментальна арифметика – сучасний спосіб розумового розвитку дітей

3

Всіх жінок, у яких є діти, цікавлять питання їх розумового розвитку. Сьогодні існує безліч методик і технологій додаткової освіти, які є хорошою підмогою в справі загальної освіти. Однією з таких методик є ментальна арифметика.


Всіх жінок, у яких є діти, цікавлять питання їх розумового розвитку. Сьогодні існує безліч методик і технологій додаткової освіти, які є хорошою підмогою в справі загальної освіти. Однією з таких методик є ментальна арифметика.
Послуги з вивчення цієї та інших методик пропонує центр розвитку дитини. У цій академії розвитку інтелекту перший урок безкоштовно.

Принцип ментальної арифметики

Ліва півкуля головного мозку відповідає за логіку, аналітичне мислення, запам’ятовування фактів, алгоритмів. Праве – за творче мислення, мрії, уяву.
Перевага ментальної арифметики в тому, що вона задіє обидві півкулі. Виходить дивовижний результат, аж до того, що дитина може одночасно рахувати в умі і розповідати вірш вголос.
Ментальная арифметика – современный способ умственного развития детей
Основний методичний посібник, який використовується в цьому виді навчання – так званий абакус. Він являє собою щось, що сильно нагадує звичайні рахунки, тільки на кожній спиці тут знаходиться 5 кісточок, оскільки людський мозок здатний запам’ятовувати за короткий проміжок часу не більше 5-7 предметів.
Навчання зазвичай включає в себе 3 етапи.

  • Діти вивчають сам абакус, запам’ятовують розташування кісточок. Вчаться виконувати прості дії – віднімати і додавати. Важливе значення тут має формування навички переміщення кісточок певними рухами.
  • Робота з уявним абакусом (який і називають ментальним – тобто існують тільки в розумі). Діти виробляють обчислювальні дії, уявляючи собі абакус і рухаючи пальцями.
  • Доведення навичок до рівня майстерності, вирішення більш складних завдань. На цьому етапі діти виконують додавання і віднімання трицифрових чисел, вчаться декламувати вірші або виконувати якісь фізичні вправи з одночасним виконанням обчислень.
  • Для чого потрібна ця методика

    Займатися в гуртках за ментальної арифметики можна дітям від 4 до 12 років. Мінімальні вимоги – дитина повинна вміти рахувати до 10, повинен знати поняття плюса і мінуса.
    Головна мета цієї методики – розвиток пам’яті, уваги і концентрації. Щоб вміти рахувати ментально, дитина повинна запам’ятовувати положення кісточок на спицях. Це дуже ефективний спосіб розвитку пам’яті.
    Джерело: http://salfetki.org.ua/