Колка памяті: до 15-річчя з дня трагедії, що забрала життя Сергія Бодрова-Молодшого.

2
20 вересня 2002 року, під вагою льоду, каменів і бруду поховані 128 осіб, в числі яких знімальна група яскравого молодого режисера свого часу Сергія Бодрова-Молодшого.

Кілька хвилин знадобилося льодовика Колка, щоб перекроїти ландшафт ущелини і сотні людських доль. Кілька днів знадобилося фахівцям, щоб зробити висновок про те, що живих немає. Кілька років тривала рятувальна операція, що об’єднала десятки добровольців і родичів, об’єднаних спільним горем і загальною мрією – знайти своїх рідних живими.

Колка памяти: к 15-летию со дня трагедии, унесшей жизнь Сергея Бодрова-Младшего

Державний виставковий зал «Ковчег» (вул. Немчинова, 12) за підтримки Північно-Кавказького філії ГМВЦ «РОСИЗО» відкриває осінній сезон виставковим проектом «Колка пам’яті», спеціально підготовленим до дня пам’яті трагедії, що сталася в Кармадонском ущелині 15 років тому.

Колка памяти: к 15-летию со дня трагедии, унесшей жизнь Сергея Бодрова-Младшего

«Колка пам’яті» – це виставковий проект, магістральною ідеєю якого стала проблема ПАМ’ЯТІ. Минуле завжди переживається як незавершене, незакінчене, як перерване, але в той же час реально триваюча в сьогоденні життя. Пізнання справжньої історії події відбувається через образи, символи, смисли, дають нам унікальний досвід. Експозиція виставки будується на унікальних фотографіях художниці з Владикавказа Аліси Гокоевой. В ексклюзивних інтерв’ю з родичами і добровольцями, які намагалися знайти зниклу експедицію, вона оголила скорботу і втрату тих років, яку дбайливо зберігають у своїй пам’яті її герої.

Колка памяти: к 15-летию со дня трагедии, унесшей жизнь Сергея Бодрова-Младшего

Інсталяційна робота Леоніда Тишкова «Сублімація пам’яті» позначає пам’ять як речовина, переплітаючи тканиною часу долі людей. Марина Фоменко у своїй відеоінсталяції «Середовища пам’яті» вивчає злиття елементів пам’яті з природними стихіями: вогнем, водою, повітрям і землею. Робота Володимира Тарасова «Гобустан», звертаючись до минулого, оживляє привиди через свій особливий акт пригадування – звуковидобування, перетворюючи їх знову в даний. В експозицію включені об’єкти Хаїма Сокола, які розкривають особливий спосіб існування художника «в болісному згадуванні», а також мок’юментарі (псевдодокументальное) відео Марії Крючкової, присвячене постаті героя – Данила Багрова.

На експозиції глядачі зможуть стати учасниками інтерактивної інсталяції «Вузлики на пам’ять», де кожен, використовуючи найдавнішу традицію – магію вузлів, через цей особливий акт пригадування, оживляє привиди минулого. Таким чином, проект «Колка пам’яті» – це простір, де розгортаються образи пам’яті через принципи різних форм від фотографії до мультимедіа, від об’єкта до інсталяції, звертаючи до нас (не)забутого минулого.