Дівоча скромність сучасному світі

67

На жаль, скромність у сучасному світі перетворилася на застаріле поняття. Куди ж поділася скромність дівчини? Які розповсюджені омани про це як?


Куди ж поділася скромність? «О часи, о звичаї…» Саме ці рядки згадуються, варто подивитися на сучасних дівчат. Як все змінилося! Де ж чисті, невинні образи Наташі Ростової, Асі і Тетяни Ларіної?
На зміну їм прийшли красуні, не мислять свого життя без гламуру, вульгарності і гучного епатажу. Вони поняття не мають про те, що скромність прикрашає. Будь-якими способами привернути до себе увагу – ось їх головна мета. Але чим? Тут вже у кожного свої «таланти»: непристойну поведінку, скандали, демонстрація своїх форм. Так і досягається дешева популярність. Скромність дівчини розглядається як недолік.
Подростки и скромность

Підлітки міркують про скромність

Скромність і хороші манери давно відійшли на дальній план. Зараз замість сором’язливість і скромність в дівчатах культивується сексуальність, розгнузданість і вульгарність. Ніхто не замислюється про те, якими вони стануть мамами і подружжям, який подадуть приклад своїм дітям. Здається, таке фундаментальне поняття, як сім’я, геть відсутня в їх системі цінностей. Красиво марнувати життя – набагато крутіше, ніж бути хорошою матір’ю і дружиною. Чому мене так турбує це питання?
Справа в тому, що я бачу, як багато хто з моїх учениць слухають засобів масової інформації з їх активною пропагандою цих огидних стереотипів. І адже насправді дівчинки не винні в цьому – адже вони тільки підлітки з незміцнілою психікою і ще не сформованим світоглядом, і їм властиво наслідувати. От вони й вибрали в якості прикладу для наслідування цих аморальних дівчат, наївно вважаючи, що так і повинна виглядати в ідеалі жінка. Сором’язливі діти страждають від своєї скромності і більш нахабних ровесників. Що кажуть мої учні про дівочої скромності? До моєї великої радості, серед них є і ті, хто щиро впевнений в тому, що скромність все-таки прикрашає дівчат!
Марков Сергій
Ось, наприклад, думка восьмикласника: «Раніше у дівчаток у школі була красива форма з фартухом, вони не дозволяли собі вульгарно одягатися, носили зі смаком підібрані речі, не фарбувалися і навіть сережки не надягали. Скромність для дівчини асоціювалася з честю і гідністю. Сучасні ж панянки ведуть себе нахабно і розбещено, що йде врозріз з правилами етикету. При зустрічі вони цілують один одного, лаються матом, а деякі навіть залазять у бійки з хлопчиками, зовсім забувши про скромність і сором’язливість. Я вважаю, що дівчина повинна вести себе стримано і, вже звичайно, у неї не повинно бути шкідливих звичок, адже вона майбутня мама. Думаю, якщо дівчата не змінять свою поведінку сьогодні, то вже завтра вона увійде в них у звичку, що може бути чревате негативними наслідками. Скромність прикрашає не варто забувати про цю просту істину».

Бойко Тетяна
Ось що говорить восьмикласниця: «Багатьом підліткам зовсім не знайоме справжнє значення скромності. Вони не здатні відрізнити скромного людини від боязкого тіхоні. Але ж насправді скромність – це не сором’язливість, а спокій, доброзвичайність і вміння себе вести.
На жаль, сьогодні про таких якостях, як сором’язливість і скромність, майже забули. Дурні тусовки, сигарети, спиртне, нецензурна лайка, скандальність і розбещеність – ось що пропагують сьогодні дівчатам. І кому ж не захочеться бути на гребені модної хвилі? Прикрашає чи скромність, якщо вона не в моді? У підсумку скромні панянки поступаються розкутим дівчатам і залишаються не біля справ. На мій погляд, молоде покоління повинно проявлятися стриманість не тільки і в одязі, і в думках, і у вчинках. Дівчата повинні бути чистими і жіночними, їм повинні бути притаманні сором’язливість і скромність. Вони також повинні бути розумними, гордими, вихованими і залишатися загадковими в очах хлопців. Дівчина цікава своєю неприступністю, але ніяк не надмірної розкутістю. Скромність дівчини – це її головна прикраса».

{reklama}
Зайцева Анастасія
Ось що говорить інша восьмикласниця: «Мені здається, поняття дівочої скромності стало згасати вже в часи перебудови, коли засоби масової інформації перейшли в руки приватників і зникла цензура.
Раніше реклами на телебаченні не було і рівень цензури був дуже високий, сьогодні ж вдень спокійно показують постільні сцени, реклами сигарет та алкогольних напоїв, передачі на кшталт «Жіночої ліги», «Камеді Клаб» і «Нашої Раші». Все це безпосередньо впливає на свідомість підлітків, а також формування їх інтересів. У підсумку дівчата вважають, що вести себе нарівні з хлопцями (битися, пити, курити, лаятися матом) – круто, і так вони привертають більше уваги. Я переконана, що вони серйозно помиляються. На мій погляд, хлопчикам подобаються сором’язливі і тендітні дівчата, тільки з такими вони можуть побудувати серйозні відносини і створити сім’ю. А ті особи, про яких я говорила вище, потрібні для веселого проведення часу, але не більше того. Сором’язливість і скромність – ось що дійсно круто».

Художник Наталья МилашевичХудожник Наталія Милашевич

Розповсюджені омани про дівочої скромності

 • Скромниця – це сіра миша, тиха, сором’язлива і неприваблива. Зовсім ні! Скромність – це в першу чергу стриманість і вихованість. Дівчина цілком може бути активною і мати свою думку, а скромність тільки прикрашає її при цьому!
 • Скромність не в моді. Насправді це поняття непідвладна часу, і модні віяння на нього ніяк не впливають. Саме скромність, честь і гідність визначають долю дівчини.
 • Сучасні хлопці не цінують скромність у дівчат. Аж ніяк! Багато молоді люди вважають таких дівчат щось на зразок скарби, знайти яке під силу далеко не кожному.

Що неприпустимо в поведінці скромної дівчини

 • Носити відверті вбрання, демонструючи свої форми.
 • Наносити занадто помітний, яскравий макіяж.
 • Вішатися на шию хлопцям, стрибати їм на коліна, обіймати і цілувати всіх без розбору.
 • Викладати в соціальні мережі свої напівоголені фотографії.
 • Грубити, лихословити, ображати, а також дозволяти хлопцям це робити у своїй присутності.
 • Хвалитися і нав’язливо демонструвати свої позитивні якості.
 • Нешанобливо ставитися до старших.
 • Палити і вживати алкоголь.
 • Конфліктувати і влаштовувати бійки.
 • Забувати про норми етикету.

Але хто ж винен у тому, що таке поняття, як дівоча скромність, канула в Лету?

 • Батьки, не які прищепили доньці потрібних якостей.
 • ЗМІ, що створюють негативні жіночі образи.

Як бути?

 • Слухати поради старших.
 • Не слід сліпо копіювати аморальний спосіб поведінки, пропагований засобами масової інформації. Скромність для дівчини повинна служити головним орієнтиром.
 • Вести себе згідно з правилами етикету.
 • Не забувати про те, що подруги не завжди дають хороші поради.

Найкращий порадник – совість. Справжня жіночність – це чистота душі та помислів. Навіть у сучасному світі, увязшем в пороках, можна зберегти цю чудову чистоту. Сором’язливі люди – набагато більш цікаві і глибокі особистості, ніж нахаби, що віддає перевагу демонстративну поведінку.
Скромність прикрашає!
Джерело: http://vitalIra.com.ua/