Деякі цікаві відомості про психології і поведінці людей

3

Сьогодні допомога або хоча б рада психолога потрібен практично кожному. Послуги психолога затребувані приблизно так само, як, наприклад, послуги стоматолога. Тому навіть пересічна людина сьогодні цікавиться психологією на самому простому побутовому рівні.


Сьогодні допомога або хоча б рада психолога потрібен практично кожному. Послуги психолога затребувані приблизно так само, як, наприклад, послуги стоматолога. Тому навіть пересічна людина сьогодні цікавиться психологією на самому простому побутовому рівні. Отримати хороші психологічні послуги можна тут.
Вчені одного з англійських університетів вирішили провести дослідження з метою з’ясувати, чи вірним є твердження про те, що зображення очей де-небудь змушує людей вести себе більш пристойно в суспільстві. Для проведення експерименту була задіяна студентська їдальня, в якій в випадковий час і в різних місцях періодично з’являлися плакати з особами різних людей. Причому містилися плакати на одному рівні з очима сидять за столами студентів. З’ясувалося, що в ті дні, коли плакати висіли на стінах, студенти в 2 рази частіше прибирали після себе посуд зі столу, ніж у ті дні, коли таких плакатів не було або вони мали нейтральні зображення.
Дуже часто в житті можна почути твердження про те, що людина в повсякденному житті використовує лише 10% всіх біологічних можливостей свого організму. Але ніхто поки не зміг навести жодних переконливих доказів цього. Звідки пішло це твердження – теж достовірно ніхто не знає. Можливо, джерелом даної гіпотези є робота двох психологів – У. Джеймса і Б. Сидиса, зроблена ними в 1890 році. Сенс експерименту полягав в тому, що вони тестували якусь систему прискореного розвитку на прикладі дитини, IQ якого зріс до показника в 250. Фахівці зробили висновок, що людина не використовує свій мозок на всі 100%. Пізніше письменник Лоуелл Томас зробив своє припущення, надавши частці невикористаних можливостей мозку конкретний розмір – ті самі 90%. Цей міф був заглиблений ще й тим, що дослідження перших нейробіологів виявили незрозумілі функції багатьох відділів головного мозку. З-за цього було зроблено припущення, що ці відділи в звичайному житті є неактивними.
Однак сучасні вчені цю версію спростовують, вони все-таки дотримуються думки, що людина використовує практично всі можливості свого організму.