Деякі різновиди постільної білизни

8

Ринок текстильної продукції в наш час не відчуває нестачі в асортименті. Якщо говорити конкретно про постільній білизні, то в Росії та країнах СНД продається переважно продукція вітчизняних виробників.


Ринок текстильної продукції в наш час не відчуває нестачі в асортименті. Якщо говорити конкретно про постільній білизні, то в Росії та країнах СНД продається переважно продукція вітчизняних виробників.
Сьогодні можна купити, приміром, якісна постільна білизна в Одесі або Києві. І швидше за все це буде білизна українськго або білоруського виробництва.
Найбільшим попитом у сегменті «економ-класу» користується постільна білизна з натуральної сировини. Сюди відносяться такі види тканини, як ситець або бязь. Обидві ці різновиди виробляються з натуральної бавовни, і відрізняються один від одного не складом, а щільністю. Тобто бязь – це більш щільна тканина, яка є більш комфортною для тіла в плані фізичних відчуттів, і вона служить довше. Ситець – це сама дешева тканина, і постільна білизна з ситцю використовується найчастіше як тимчасове.
Ще одним видом натурального сировини, з якого виготовляється тканина, що традиційно використовується для виробництва постільної білизни, є льон. Льняна постільна білизна за своїм фізичним характеристикам теж відноситься до категорії високоякісної продукції. Цей вид білизни можна використовувати роками, і тканина буде служити бездоганно. І при цьому лляна білизна дуже м’яке і приємне на дотик. Але у лляної тканини є інший недолік: як правило, така тканина має примітивну забарвлення, яка найчастіше не має якого-небудь малюнка, лише кілька кольорових смужок на білому тлі. Лляна білизна зазвичай використовують в поїздах далекого прямування, в закладах охорони здоров’я (лікарнях, санаторіях), в недорогих готелях і т. д.
Більш дорогі різновиди постільної білизни виготовляють з тканин з більш складним складом. Такою тканиною є, наприклад, полікотон. Він являє собою тканину, частково складається з бавовни, і частково – із синтетичних матеріалів.