Деякі корисні поради по догляду за меблями

3

Зараз дуже мало випускається полірованої меблів. Але навіть ті меблеві гарнітури, які були куплені кілька десятиліть тому, і як і раніше добре служать, вимагають до себе належного ставлення.


Зараз дуже мало випускається полірованої меблів. Але навіть ті меблеві гарнітури, які були куплені кілька десятиліть тому, і як і раніше добре служать, вимагають до себе належного ставлення. У тому числі меблі з Індонезії вищого класу.
Такий вид меблів теж потребує збереження, тому рекомендується щодня протирати спеціальними полірувальними засобами. Якщо немає можливості їх придбати, то можна самостійно приготувати невеликий шматочок воску, який треба трохи поварити в киплячому пиві. Віск в принципі є дуже корисним речовиною і для полірованої, і для звичайної дерев’яної меблів. На матовій поверхні віск ідеально підходить для замащування дрібних подряпин і навіть сколів до стану їх абсолютної непомітності.
Деякими видами меблів категорично протипоказана будь-яка побутова хімія. Зокрема меблів з справжнього червоного дерева. Таку меблі рекомендують просто протирати звичайною вологою ганчіркою. І іноді її треба пилососити, але не частіше одного разу в тиждень.
Більш простий у цьому плані є кухонні меблі, особливо ті її складові частини, які виготовляються з пластику та хромованого заліза. Їх можна обробляти спеціальними миючими засобами для меблів, так і звичайним пральним порошком. Необхідно тільки пам’ятати, що хромовані і нікельовані деталі не витримують взаємодії з содою і впливу високою температурою. Від цього вони можуть стати тьмяними або навіть взагалі «облезут».
Для догляду за м’якими меблями зазвичай користуються пилососом. Але не всі види оббивки м’яких меблів нормально сприймають механічний вплив втягує струменя повітря. Наприклад – оксамитової або плюшевої тканини пилосос протипоказаний. Меблі з таким типом оббивки необхідно тільки дуже акуратно протирати по ворсу злегка вологою ганчірочкою.