Чим корисний бджолиний віск

26

Бджолиний віск – це один з тих продуктів, які вважаються унікальними. Всі секрети цієї речовини досі залишаються до кінця не вивченими.


Бджолиний віск – це один з тих продуктів, які вважаються унікальними. Всі секрети цієї речовини досі залишаються до кінця не вивченими.
Але давно відомо, що бджолиний віск може бути дуже ефективним у багатьох напрямках медицини, фармацевтики та косметології. Тому багато громадян хоча б іноді задаються питанням «де купити віск». Бджолиний віск виробляється спеціальними восковими залозами, які знаходяться в нижній частині черевця бджоли. Зазвичай вироблення воску здійснюють тільки молоді бджоли, вік яких не перевищує трьох тижнів. Самі бджоли використовують віск в якості основного матеріалу для будівництва стільників, а також в якості субстанції для зберігання інших важливих продуктів, що виробляються тими ж бджолиними організмами.
За своїм складом віск вважається дуже складною речовиною. Він багатий, наприклад, вітаміном А, який є незамінним елементом в справі відновлення і поліпшення нормального стану людської шкіри.
Сучасна наука і техніка поки не володіють можливостями штучного одержання бджолиного воску або більш-менш адекватного аналога. Тому поки людина може лише очищати його від залишків меду та інших речовин, одержуючи в підсумку чистий і абсолютно натуральний бджолиний віск.
Віск буває різного кольору, так само, як і мед. Мед, як відомо, може бути світло-жовтим, навіть майже білим, а може бути і темно-коричневим. Це залежить від того, де стоїть пасіка – в горах, в полях, – а також залежить від рослин, з квітів яких бджоли збирають пилок. Зазвичай виділяють квітковий мед, падевий і змішаний. Квітковий, в свою чергу, ділиться на монофлорний варіант (з квіток однієї рослини) і поліфлорний (з декількох квіток рослин). Монофлорний може бути, наприклад, липовим, гречаним і т. д. Тому віск теж буває білим або темно-жовтим. У косметології рекомендується використовувати жовтий, т. к. в ньому великий вміст вітаміну А.