Чому багато жінок рідко відвідують гінеколога

4Репродуктивний потенціал Росії продовжує знижуватися. Про це фахівці говорять уже кілька десятиліть.

Народжують мало

На думку соціологів, щоб зупинити процес депопуляції (скорочення чисельності населення), необхідно, щоб на кожну російську сім’ю припадало в середньому 2,15 людину дітей. Але медики констатують факт того, що дуже багато російські жінки залишаються неписьменними в питаннях репродуктивного здоров’я, тому процеси скорочення населення в найближчі роки будуть продовжуватися.
Згідно з результатами останніх соціологічних досліджень, лише 29% жінок дітородного віку в Росії відвідують гінеколога з профілактичними цілями хоча б один раз у півроку. Близько 45% росіянок ходять до цих фахівців 1 раз у рік, а близько 6% не робили цього жодного разу протягом останніх трьох років.
Для повної комплексної діагностики потрібні, в тому числі, рентгенологічні дослідження, дізнатися про які детальніше можна на сайті http://www.EMCmos.ru/services/rentgen.

До лікаря – тільки тоді, коли щось заболіло

На питання, чому вони не відвідують лікарів кожні півроку, близько 50% опитаних сказали, що у них відсутні скарги. Близько 40% вважають, що регулярне статеве життя оберігає від можливих жіночих захворювань, тому немає необхідності відвідувати лікарів. Трохи більше 20% опитаних посилаються на брак часу, 18% говорять про відсутність висококваліфікованих фахівців в їхньому місті чи районі. На складні умови запису на прийом до гінеколога поскаржилися 13% опитаних, 9% скаржаться на високі ціни на ліки. Є і такі жінки, які просто соромляться і соромляться звертатися до лікаря, таких знайшлося 4%. Ще приблизно 2% бояться того, що у них буде виявлена якась складна хвороба, тому воліють взагалі ніяк не обстежитися.
При появі перших ознак якогось захворювання до лікаря йдуть тільки 27% жінок. Близько 59% опитаних сказали, що при появі перших симптомів йдуть до лікаря тільки через якийсь час, коли не дочекалися, що «саме розсмокчеться». При цьому тільки 14% готові чекати дуже довго і йти до лікаря тільки тоді, коли вже буде очевидно, що справа серйозна.
Джерело: http://eco-skarb.com.ua/